pondělí 19. listopadu 2018

Prostě se snaž!

No...prostě se snaž.

Odpověď, kterou jsem většinou dostala, když jsem byla zahnaná do úzkých.

Musíš se snažit.

Dívej se na to pozitivně.

To přejde.

No jo...ale ale jak se to dělá to "prostý snažení se"? To už mi nikdo neřekne.
Však už taky nejsi nejmladší. Pravila nedávno moje babička a kritickým pohledem mě oskenovala od hlavy až k patě. Nejsi nejmladší, tak se koukej snažit už konečně zapadnout do těch správných kolejí. Nebo aspoň...no...do nějakých kolejí.

Poslední dva týdny jsou jakési katastrofální. Spousta lidí kolem mě se rozchází, hádá a následně zůstává opuštěna  s vidinou zoufalé budoucnosti v malém bytě, obklopeni tak maximálně kočkou až více (čti minimálně deseti) kočkami.

Asi ten podzim nebo co. Jak je venku skoro pořád tma, až na ty světlé chvíle, kdy zapadá sluníčko a všechno na chvilku zalije krvavě červená, jsou i lidi tak nějak tmavší a větrnější. Hlavně uvnitř.
Ono se to řekne, snažte se. A už nejste nejmladší. Však nikdo nemládne. A to, že se pořád nic neděje, nebo že se to děje jinak, než by si rodiče / kamarádi / prarodiče / úplně random cizí lidi, co někde potkáte, představovali, ještě neznamená, že tu snahu nevynakládáte.

Já se třeba snažím. Docela často. Tak kupříkladu chodím mezi lidi, i když je mi to někdy hodně nepříjemné. Mezi větší množství lidí samozřejmě. Snažím se být společenská. Přestože to někdy vypadá asi dost komicky, vzhledem k tomu, že mi situace, kdy se s někým novým mám seznámit, už od mala (jakože úplně od mala) nahánějí hrůzu větší, než třeba škrábání nehtama po látce. A to je co říct.
A co z toho snažení?

No...prý se snažím málo.

A víte co? Dneska jsem se večer přistihla u toho, že prohlížím ty kočky.P.S. Takže ehm...co tímhle článkem chtěl básník vlastně říct?

Jo, taky nevím.


P.P.S. Ale snažte se!

3 komentáře:

 1. Ahoj, nevadí že básník nevěděl, co tím chtěl říct. Moc dobře vystihl podzimní nekonečné rozvažování a zvažování vlastního života. :-) Díky za článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Hastrmánku, já zase děkuju za milý komentář, potěšil :)

   Vymazat
 2. Někdy když čtu tvoje články, tak mám pocit, jako by byly z mé hlavy, jenom jsem si nikdy nesedla a nenapsala je...je fajn vědět, že existuje někdo s tak podobnými pocity :-)

  OdpovědětVymazat