čtvrtek 5. července 2018

Patrick Melrose - seriál, který se mě dotknul

Jak už asi někteří pravidelní čtenáři blogu pochopili, jsem seriálový maniak. Viděla jsem tolik seriálů, že bych je asi ani nedovedla dát všechny dohromady. Ale jak už to tak bývá, prakticky se vším, čím víc toho zkouknete, tím těžší je vás pak něčím nadchnout,zaujmout a vůbec udržet při sledování. Možná to je taky tím, že už jsem většinu těch lepších seriálů viděla a teď už sjíždím spíš ty "méně kvalitní."

Což ale není rozhodně případ Patricka Melrose.

Tenhle seriál jsem úspěšně nějakou dobu ignorovala. Téma mě sice na první pohled zaujalo, ale odradila mě délka. Celé to má totiž jen pět dílů. Pět dílů. To ani nestojí za to, aby si to člověk vůbec pustil. Můj oblíbený typ seriálů je ten, který má nejméně dvanáct sérií, každou o pětadvaceti dílech.

No, ale protože už jsem fakt nevěděla, na co koukat, a z víc stran jsem slyšela, že tenhle seriál za to fakt stojí, nakonec jsem si ho pár týdnů zpět pustila.

A už první díl mě totálně přibil k obrazovce. A vyvolal ve mně takové emoce, jak asi ještě žádný jiný seriál. Musím sice říct, že první díl pro mě byl obecně nejlepší z těch pěti, ale i tak, ten příval empatie a ztotožnění se s hlavní postavou, mě samotnou překvapil.

Patricka Melrose buď milujete, nebo ho nenávidíte. Já ho milovala během prvních pár minut prvního dílu. Umím si představit lidi, kteří ho mít rádi nebudou, já s ním ale hluboce soucítila a prožívala celý ten příběh, jako by byl můj vlastní.

Nechci úplně prozrazovat, o čem ten seriál je. I když, když se nad tím zamyslím, o čem vlastně je? Jak definovat to něco, co tam na mě celou dobu tak silně a intenzivně působilo?

Patrick Melrose je o křehkosti člověka. O boji s větrnými mlýny. O síle a bodech zlomu. O vlivech, do kterých nejde zasáhnout. O nemoci a uzdravení.

Je to seriál, na který se nepodívám znovu. Protože si chci nechat ten první, intenzivní dojem.

Který byl tak silný, že mě dokopal k tomu, věnovat tomuhle seriálu celý článek. A doporučit vám ho. Všem, kteří hledáte a nenacházíte.

Žádné komentáře:

Okomentovat